Taśma nie tylko samoprzylepna – rodzaje i zastosowanie taśm przemysłowych 0

Taśma samoprzylepna znalazła zastosowanie w wielu branżach przemysłowych – począwszy od budownictwa przez motoryzację, kończąc na transporcie. Każdy jej rodzaj jest bardzo solidny i charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci. Bez względu na to, czy została ona wykonana z papieru, z PCV czy innych materiałów, dostępna jest w wielu rozmiarach oraz kolorach. Jednak taśma nie musi być samoprzylepna, by świetnie spełniała się w roli zabezpieczenia bądź łączenia materiałów.

Popularne taśmy samoprzylepne

taśma samoprzylepnaWykorzystanie taśm w przemyśle wymaga doboru odpowiedniego typu materiału, z którego zostały wykonane oraz przeanalizowania jego właściwości. Przekłada się to na trwałość utworzonego połączenia czy zabezpieczenia powierzchni przed uszkodzeniami, co jest istotne podczas wykonywania prac malarskich oraz lakierniczych. Taśmy samoprzylepne znajdują zastosowanie najczęściej właśnie przy oklejaniu powierzchni przeznaczonych do malowania, by farba nie rozprzestrzeniała się po całym pomieszczeniu. Taśma malarska niebieska to tylko jeden z wariantów, jednak jest najczęściej wybierana, ponieważ dobrze odznacza się na ścianach o niemal każdym kolorze. Wśród tego typu taśm można wyróżnić również te wykonane z PVC, służące jako taśmy ostrzegawcze o jasnej kolorystyce, wykorzystywane do oklejania przestrzeni roboczych, aby zmniejszać ryzyko występowania wypadków. Zastosowanie kleju z kauczuku sprawia, że mają dobrą przyczepność.

Taśmy z tworzyw sztucznych

taśma spinająca petZe względu na sposoby wykorzystywania taśm przemysłowych oraz ich wysoką trwałość, na rynku pojawiła się również taśma do bindowania wykonana z tworzyw sztucznych. Cechuje się lekkością, a jednocześnie mimo swoich niewielkich rozmiarów jest odporna na działanie dużego ciężaru. Taśma spinająca PET ma za zadanie niemal całkowicie wyprzeć z rynku taśmy stalowe, które mimo swojej odporności często wpływały na stan transportowanego ładunku. Została wyprodukowana z surowca najwyższej jakości, przez co nie traci swoich właściwości nawet podczas działania wysokich temperatur oraz promieniowania UV. Jest przeznaczona do bindowania dużych ładunków na paletach przy pomocy specjalnych maszyn bądź ręcznie – bez względu na jego wielkość oraz wagę. Do zabezpieczenia transportu palet z niestandardowymi przedmiotami wykorzystywana jest taśma spinająca polipropylenowa, która idealnie dopasowuje się do kształtu załadunku dzięki swojej elastyczności. Nie rozciąga się, co sprawia, że przy wykorzystaniu napinacza oraz zapinek nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo ładunku.

W niemal każdej dziedzinie przemysłu potrzebne są trwałe połączenia absorbujące uszkodzenia podczas transportu, czy zabezpieczenia gwarantujące czystość powierzchni. Zarówno taśmy samoprzylepne, jak i te z tworzyw sztucznych cechują się dużą wytrzymałością, dostosowaną do ich przeznaczenia. Zupełnie inny rodzaj taśmy zostanie wybrany podczas malowania pomieszczenia, a inny przy zabezpieczaniu dużego transportu palet. Nie każdy typ taśmy musi być jednak samoprzylepny, ponieważ wersje naciągowe stosowane w branży transportowej również cieszą się dużym zainteresowaniem i świetnymi opiniami dotyczącymi ich wytrzymałości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl